Menu
Your Cart
Naršydami „Baldai123” el. parduotuvėje sutinkate, jog naudojame slapukus, kurie užtikrina sklandų apsipirkimą. Daugiau informacijos

Baldų naudojimo ypatumai

Gaminių, pagamintų iš MDF plokštės eksploatacijos ir priežiūros taisyklės

Bendros laminuotų MDF gaminių naudojimo taisyklės:

 • Gaminiai turi būti sandėliuojami / laikomi prieš montavimą, montavimo metu ir sumontavus sausose, vėdinamose patalpose (aplinkos temperatūra: nuo +15 iki 25°C, santykinis oro drėgnumas: 45 ÷ 60%). Svarbu, kad gaminių ilgą laiką neveiktų ypatingai sausos arba drėgnos laikymo sąlygos, kad jos periodiškai nesikeistų, nes laminuoti MDF (medžio dulkių plokštės) gaminiai reaguoja į aukštos temperatūros poveikį ir drėgmę. Tokie aplinkos faktoriai gali pakenkti gaminiui arba jo detalių vientisumui, deformuotis.
 • Gaminiai turi būti montuojami vėdinamose patalpose. Negali būti montuojami/glaudžiami prie drėgnų sienų ir šildymo įrenginių. Prieš gaminių montavimą turi būti įvertintas patalpos santykinis oro drėgnumas, kuris turi būti 45 ÷ 60% ribose.
 • Gaminius būtina saugoti nuo drėgmės. Patekus vandeniui, nedelsiant nuvalyti sausu gerai sugeriančiu medžiagos gabalėliu. MDF gaminių detalėms ilgesnį laiką būnant sąlytyje su vandeniu (ar kitais skysčiais) gali deformuotis gaminys ar/ir atsiklijuoti briaunos.
 • Gaminius būtina saugoti nuo mechaninių pažeidimų, nenaudoti šiukščių valymo priemonių ir aštrių daiktų jų valymui. Būtina saugoti nuo chemikalų.
 • Valyti būtinai tik sausu, minkštu audiniu arba specialiomis šluostėmis. Valant nespausti, netrinti vienoje vietoje.
 • Jei nešvarumus sunku išvalyti, naudokite specialius valiklius, kurie ne tik valo, bet gali ir apsaugoti. Visada atidžiai perskaitykite valymo priemonės instrukcija ir ja vadovaukitės.
 • Gaminius būtina naudoti pagal paskirtį, kad būtų išvengta gaminio pažeidimo ir deformacijos.

Laminuotų MDF gaminių priežiūros ir eksploatacijos taisyklės

 • Laminuotus MDF gaminius (tašeliai, ažūrinės lamelių pertvaros, frezuotos plokštes, mini lamelių plokštės, suformuoti tašelių apdailos skydai) itin neigiamai veikia didelė drėgmė ar tiesioginis kontaktas su vandeniu. Svarbiausias dėmesys, prižiūrint iš laminuotos MDF plokštės gaminius, turi būti skiriamas plokštės briaunoms (kantui), nes per jas patekęs vanduo gali “išpūsti”, deformuoti gaminį.
 • Laminuoti MDF plokštės gaminiai yra degūs, todėl reikia saugoti nuo tiesioginės ugnies. Gaminių nemontuokite per arti židinio, oro kondicionieriaus ventiliacijos angos, nes gali deformuotis gaminys ar būti pažeista gaminio apdaila.
 • Laminuotos apdailos plokštės, tašelių apdailos plokštės negali būti montuojamos (klijuojamos, sukamos ar kt.) prie drėgnų, pilnai neišdžiuvusių sienų. Drėgmė sienose gali paveikti gaminį, jos gali deformuotis, atsiklijuoti nuo sienos.
 • Ilgą laiką šviesai tiesiogiai krintant ant tam tikrų gaminio vietų, gali susilpnėti jų chromatinės charakteristikos palyginus su gaminio vietomis, kurias mažiau veikė šviesa. Keičiant ir/arba papildant kai kuriuos gaminių elementus skirtingu laikotarpiu, detalių spalva gali skirtis.
 • Gaminių negalima veikti stipriu, taškiniu spaudimu, nes taip galima pažeisti gaminio vientisumą.
 • Nuvalykite nešvarumus iš karto. Geriau valykite naudodami sugeriančią medžiagą, o ne trinkite. Ilgai nenuvalytas vanduo paliks baltas dėmes ant gaminio. Alkoholis, kvepalai, priemonės po skutimosi ir medikamentai gali smarkiai pažeisti apdailą.
 • Pagrindinė laminuotų gaminių priežiūros priemonė yra dulkių valymas švaria minkšta šluoste.
 • Laminuotų (faneruotų) gaminių tokių kaip tašeliai, ažūrinės lamelių pertvaros, frezuotos MDF plokštės, mini lamelių plokštės, paviršių neigiamai veikia tiesioginiai saulės spinduliai – faneruotė išblunka, gali sutrūkti. Dėl šių priežasčių faneruotus gaminius derėtų montuoti atokiau nuo langų, kondicionierių bei šildytuvų, kurie taip pat kenkia gaminio drėgmės pusiausvyrai.
 • Jei jūsų gaminiai laminuoti ne sintetine medžiaga, o natūraliu ąžuolo lukštu, tokie niuansai kaip mažos taškinės šakos, medžio rievės, kiekvieno tašelio ar plokštės spalvos variacijos, medienos struktūros nevienodumas yra medinių gaminių išskirtinumas, būtent tai ir pabrėžia natūralų medinių gaminių grožį.
 • Didžiausi natūralaus ąžuolo faneruotės gaminių kenkėjai yra didelis karštis, didelis šaltis, saulė, drėgmė, vanduo, staigūs oro pasikeitimai. Labai svarbu jiems parinkti tinkamą vietą, kad nebūtų šalia šilumos šaltinio ar lango. Nuo šilumos šaltinio (radiatoriaus, orlaidžio, židinio, grindinio šildymo) sklindanti šiluma, tiesioginiai saulės spinduliai gali pakenkti gaminiams, gali pradėti keisti spalvą.
 • Ąžuolo faneruotė – natūralus gamtos produktas su laiku, kad ir kokia apdaila būtų padengtas, turi savybę keisti savo spalvą. Medienos spalva nebūna vieno atspalvio ar rašto, kiekvienas medis skirtingas, auga skirtingomis sąlygomis.
 • Šildymo sezono metu gaminiai pagaminti iš MDF plokštės gali perdžiūti todėl patariama drėkinti patalpų orą. Esant oro drėgmei mažesnei nei 40%, atsiranda rizika, kad gaminys deformuosis. Taip nutinka ne dėl gamintojo kaltės, o dėl neteisingos eksploatacijos. Stebėkite oro drėgnumą namuose, kad būtų kuo mažesni svyravimai.
 • Ne šildymo sezono metu, padidėjus oro drėgnumui virš 70%, MDF gaminiai iš aplinkos pritraukia drėgmės, išsiplečia.

Minkštųjų baldų naudojimas ir priežiūra bendrai

 • Naudokite baldus pagal paskirtį.
 • Įsigijus sofą, kurių pagalvės yra iš malto porolono ar granulių, reikia ją pamodeliuoti/papurenti rankomis, kad atgautų savo pirminę išvaizdą, kuri gali būti šiek tiek pakitusi transportavimo metu.
 • Baldus reikia reguliariai siurbti ir vėdinti – tai įprastinė baldų priežiūra.
 • Odinius baldus 2-4 kartus per metus būtina sutepti specialia priemone, skirta odiniams baldams prižiūrėti.
 • Naudodami valymo priemones, atkreipkite dėmesį į jų naudojimo instrukciją, kad jos būtų tinkamos baldų valymui.
 • Baldus statykite toliau nuo radiatorių, orlaidžių ir oro kondicionierių, kad išvengtumėte staigių temperatūros ir drėgmės pokyčių (30cm).
 • Rekomenduojama reguliariai keisti sėdėjimo vietą ir nesėdėti vienoje pamėgtoje vietoje. Laikantis šių rekomendaciją, Jūsų baldai ilgą laiką džiugins Jus puikia išvaizda.
 • Venkite pernelyg didelio taškinio apkrovimo, pavyzdžiui, Jums nereikėtų klūpoti ar keliais spirtis ant sėdimos dalies elementų.
 • Nešokinėkite ant minkštų baldo dalių, kad nesusidarytų staigių smūgių audiniui,spyruoklėms, porolonui, medienos detalėms.
 • Perstatydami baldus į kitą vietą, jų nestumdykite, bet perneškite.
 • Saugokite medines apdailos detales nuo smūgių, vandens ir kitų skysčių. Valykite jas tik priemonėmis, skirtoms paviršių, padengtų laku, valymui.
 • Nesilieskite tamsiais drabužiais, ypač tokiais, kurie linkę dažyti (pvz., drabužiais iš džinsinio audinio ir kt.) prie minkštų baldų su šviesiu audiniu.
 • Nestatykite baldų iš natūralaus medžio ant šildomų grindų.
 • Minkštiems baldams su miegamąja funkcija naudokite antčiužinį arba storesnį paklotą.
 • Jei yra integruotas miegamas mechanizmas, netraukite pakeliamo mechanizmo tik vienoje pusėje- visada traukite ties centru.
 • Nesėdėkite ant parankių: jie skirti rankoms pasidėti! Netinkamas naudojimas gali sukelti deformacijas, užpildas gali pasislinkti, o siūlės sutrūkti esant per dideliai tempimo jėgai.
 • Neleiskite naminiams gyvūnams lipti ant baldų. Jų nagai gali įbrėžti odą, audinį, medienos detales. Jų seilės daro neigiamą poveikį odai, kaip ir jų prakaitas.
 • Nenaudokite agresyvias – rūgštines, didelį chloro kiekį ir pan. turinčias priemones, taip pat valymo priemones, į kurias įeina stiprūs chemikalai arba naftos produktų turintys skiedikliai, t.y. acetonas, skiediklis, spiritas ir kt. Labai atsargiai arti baldų naudokite klijus;
 • Venkite statyti baldus tiesioginiuose saulės spinduliuose.
 • Veliūrinių audinių atspalvis gali skirtis nuo baldo statymo kampo, šviesos kritimo kampo (pvz.: apšviesta kampo dalis, ta ant kurio krenta tiesioginė šviesa gali atrodyti šviesesnė, nei ta ant kurios nekrenta tiesioginė šviesa) dėl išsamesnės informacijos teirautis prekybos vietose.

Atidžiai laikykitės šių nurodymų. Bet koks skundas dėl defekto, atsiradusio nesilaikant jų,nebus priimtas!

Svarbios baldų naudojimo nuorodos

Džinsai. Džinsai ir kiti drabužiai bei daiktai, pagaminti iš trinamos ir dažančios medžiagos, gali palikti matomas dėmes ant šviesiai aptraukto baldo. Tai ne baldinio apmušalo kaltė. Jos neišsivalo iš daugelio medžiaginių paviršių, o iš odos galima išvalyti tik šviežią dėmę. Elkitės atsargiai su drabužių apdailos elementais ir raktais galinėse kišenėse- tai gali nepataisomai pažeisti apmušalus.

Kvapas. Oda, gobelenas, medis turi savo specifinį kvapą. Kitos medžiagos taip pat gali skleisti tam tikrą kvapą kelias savaites.Geriausia priemonė šalinant kvapus intensyvus vėdinimas ir valymas šluoste, suvilgyta universaliu valikliu vandens pagrindu. Gali padėti ir nemalonaus kvapo neutralizatoriai.

Drėgmė. Per didelis drėgnumas gali pažeisti minkštuosius baldus. Baldai konstruojami naudojant medžio produktus, kurie jautrūs drėgmei. Kitos vidaus medžiagos taip pat gali būti sugadintos. To pasekoje gali atsirasti pelėsio dėmės. Rekomenduojama kambario aplinka: 45-55 % santykinio drėgnumo ir 18-23°C temperatūra.

Saulės šviesa. Nei vienas apmušalas nėra apsaugotas nuo saulės spindulių, halogeninių lempų ar dienos šviesos poveikio. Tai reiškia, kad laikui bėgant visi apmušalai šiek tiek pakeičia savo pradinę spalvą, tampa šviesesni. Tai yra natūralus reiškinys, o ne medžiagos defektas. Ypač tada, kai saulės spinduliai yra tiesioginiai, patartina užtraukti užuolaidas ar kitus langų uždangalus, kad apsaugoti baldo apmušalą nuo stipraus išblukimo.

Baldo požymis. Tam tikro baldų modelio apmušalo išvaizda (pvz.; laisvas arba aptemptas).

Baldo naudojimo požymis. Baldo naudojimo požymis - pasikeitimas atsiradęs dėl natūralaus susidėvėjimo (pvz.; tolygiai dažnai sėdint toje pačioje vietoje).Naudojant baldus ilgesnį laiką odos atspalvis bei blizgumas gali kisti, gali atsirasti odinio apmušalo laisvumas- tai yra natūralios odos savybės. Visi gaminiai iš odos linkę išsitampyti- tai natūralu. Sėdimose dalyse naudojimo metu iš audinio gali susidaryti lengvos klostės- tai yra tempimo pasekmė ir nėra medžiagos defektas.

Gyvūnai. Nei oda, nei audinys neatlaikys jūsų katės, šuns ar kito naminio gyvūno aštrių nagų.

Matmenys. Minkštieji baldai yra gaminami naudojant minkštas medžiagas ir negali būti išmatuoti tiksliai pagal matmenis. Nežymūs nukrypimai (pvz.; siūlės tiesumas) yra neišvengiami ir būdingi minkštiems baldams.

Statiniai krūviai. Nepageidaujama statinio krūvio iškrova atsiranda, kai santykinė drėgmė nukrenta žemiau tam tikro lygio, paprastai tai įvyksta sąveikoje su sintetiniais grindų paviršiais, tekstile ar apmušalais. Tai problema, kuri kyla, pirmiausiai per daug šildomose patalpose, šildymo sezono metu. Tam yra paprastas sprendimo būdas- valykite savo baldus ir grindis drėgna šluoste. Drėgmę padeda palaikyti kambariniai augalai ir specialūs oro drėkintuvai.

Fetro padeliai. Sofos kojelės yra su plastikiniais padeliais arba papildomais fetro padeliais. Jeigu Jūsų sofa stovi ant lengvai pažeidžiamų grindų, įsitikinkite, kad fetriniai padeliai priklijuoti. Nepageidaujamas girgždesio atsiradimas gali atsirasti dėl paprasto priežasties, dėl to, kad ant kojyčių nėra priklijuotų apsauginių fetro padelių.

Teisingas baldo pastatymas. Įsitikinkite, kad Jūsų sofa stovi ant lygių ir tiesių grindų. Net mažiausias grindų nelygumas ar viena sofos dalis pastatyta ant kilimo gali turėti nepageidaujamų pasekmių, tokių, kaip girgždėjimas, cypimas, konstrukcijos išsikraipymas. Nestatykite savo baldo per arti sienos, ypač radiatorių(centrinio šildymo); pakankamas atstumas (30 cm) užtikrina gerą oro cirkuliaciją ir neleidžia odai bei medinėms konstrukcijos dalims trauktis, perdžiūti.

Audinio blizgesys. Blizgesys ir žvilgėjimas sėdimose dalyse yra veliūro, šanylio, flioko plaukelių žerėjimo pasekmė. Ilgesnio naudojimo metu, plaukas yra labiau suspaudžiamas sėdimose dalyse, todėl apšvietus gali matytis tamsumo ir šviesumo skirtumai. Tai nėra jokiu būdu medžiagos defektas, bet tipinis audinio bruožas.

Žmogaus kūno svoris. Negalima naudoti staigią dinaminę apkrovą baldui. Žmonėms, turintiems didesnę kūno masę, siūlome pasidomėti ir pasikonsultuoti su gamybos meistrais prieš perkant.

Spalvų skirtumų nukrypimas. Spalvos skirtumai tarp pavyzdžio pirkimo metu ir galutinio produkto gali skirtis. Dėl dažymo technologijų nėra absoliučios garantijos, kad pavyzdėlio spalva su galutinio produkto spalva visiškai sutaps. Tas taikoma tiek audiniams, tiek natūraliai odai. Jei derinote natūralią odą su dirbtine oda, kas nėra patartina, atminkite, kad laikui bėgant atspalviai pastebimai skirsis.

Natūralios odos požymis. Natūralios odos požymis - tai gyvūno natūralios gyvensenos pasekmė (pvz.; įbrėžimai, randai, vabzdžių įkandimai, grūdėtumas, tekstūros ir minkštumo - kietumo skirtumai). Visi šie požymiai- tai gyvūno autentiško gyvenimo įrodimas.

Verta žinoti, kad oda yra gyvas organizmas, atskirų gaminių odos atspalvis nežymiai gali skirtis. Ant odos esantys tekstūros skirtumai, įbrėžimai, randai ar vabzdžių įkandimai, tam tikras grūdėtumas, atsiradęs ne gamybos metu, yra natūralios odos savybės. Naudojant baldus ilgesnį laiką odos atspalvis bei blizgumas gali kisti, gali atsirasti odinio apmušalo laisvumas,spalvos nusitrynimas, tai yra taip pat natūralios odos savybės.

Medinės apdailos, kojytės. Visos natūralios medienos kojelės ir medinė apdaila gali šiek tiek skirtis savo atspalviu ar medžiagos struktūra. Mažos taškinės šakos, medžio rievės, kiekvienos lentelės spalvos variacijos, medienos struktūros nevienodumas Jūsų neturėtų gluminti. Priešingai- tai pabrėžia natūralų medinių baldų grožį.

Sofos- lovos ypatumai. Daugiau nei 90% gaminamų yra su miegamaisiais mechanizmais. Mechanizmo veikimo principų būna įvairių, priklausomai nuo modelio ir vidinės baldo konstrukcijos sudėtingumo.

Jei jau nusprendėte pirkti tokį baldą, kuris dieną Jums tarnaus kaip sofa, o naktį transformuosis į patogią lovą, atminkite, kad vieni baldų išlankstymo būdai yra labiau pritaikyti kasdieniniam miegojimui kiti mažiau. Patikimiausias transformacijos mechanizmas, kai sofa atsiverčia tarsi knyga.

Atkreipkite į keletą esminių dalykų: kuo mažiau bus sudūrimų, minkštumo-kietumo skirtumų, o paviršius bus lygus ir neįdubęs, tuo poilsis ant tokio baldo bus pilnavertiškesnis ir geresnis. Būtinai prieš pirkdami baldą, atsigulkite ant jo ir išbandykite. Įvertinkite ar kietumas jums tinkamas, ar sudūrimai Jūsų neerzina. Sušvelninti nelygumus jums gali padėti antčiužinis. Jis puikiai suvienodina skirtumus ir sofą priartina prie tikros lovos. Atminkite, kad po naudojimo čiužinys dar šiek tiek suminkštės, tai yra natūralus reiškinys.

Danga

Jūsų sofa atitinka Jūsų gyvenimo būdą ir prisitaiko prie Jūsų kūno svorio. Visiškai normalu, kad per tam tikrą laiką sėdynių konstrukcinė dalis, apmušalai ir danga- nesvarbu iš odos ar medžiagos- nuolat naudojant baldą, nusidėvi. Per pirmuosius mėnesius sėdynės tampa minkštesnės, o danga šiek tiek pasiraukšlėja. Jūsų baldo išvaizda priklauso ne tik nuo baldo konstrukcijos, bet ir nuo pasirinkto apmušalo. Mes rekomenduojame Jums reguliariai keisti sėdėjimo vietą ir nesėdėti vienoje pamėgtoje vietoje. Laikantis visų rekomendaciją, Jūsų baldai ilgą laiką džiugins Jus puikia išvaizda.

Per pirmuosius tris eksploatacijos mėnesius poliuretano putų kamšalas (porolonas) šiek tiek suminkštėja ir galiausiai stabilizuojasi. Tai yra visiškai normalus procesas. Kai pirmą kartą atsisėdama ant sofos, sėdimoji sofos vieta yra veikiama spaudimo, kuris suardo mažytes poras, iš kurių sudarytas poliuretanas. Šis procesas yra visiškai natūralus šiai medžiagos rūšiai ir būtent dėl jo baldas yra minkštesnis.

Dėl šios priežasties yra visiškai normalu, kad vienos sofos dalies sėdimosios vietos ar atlošo minkštumas yra kitoks nei greta esančios sėdimosios vietos ar atlošo, priklausomai nuo naudojimo. Šis skirtumas išnyks po pirmųjų trijų tinkamo sofos naudojimo mėnesių.

Dėl anksčiau paminėto natūralaus sofos stabilizavimosi, ant sofos apmušalo gali susiformuoti nedidelės raukšlės. Šios raukšlės yra visiškai normalus dalykas ir priklauso nuo gobeleno ar odos stabilizavimosi per pirmuosius tris naudojimo mėnesius.

Pilingas

Pilingo (pagal ISO 12945-2) arba dar kitaip vadinamu pumpuravimosi testu siekiama nustatyti, kiek audinys yra atsparus pūko ant audinio paviršiaus susidarymui dėl trinties. Audinys trinamas metaliniais diskais iš abiejų pusių 5 000 ciklų (jau minėto martindeilo testo staklėmis) ir palyginamas su pradiniu audinio pavyzdžiu. Skalėje nuo 1 iki 5 įvertinama, kiek audinys linkęs pumpuruotis, kur 1 - labai stipriai linkęs pumpuruotis audinys, o 5 - pūkeliai nesusidaro.

Reikšmė:
5 - audinys nesivelia, pūkų nesusidaro;
4 - nežymus pūkų susidarymas;
3 - vėlimosi ir pumpuravimos lygis - vidutinis;
2 - įvairaus dydžio pūkeliai susidaro ne visame audinyje, bet daugelyje jo vietų;
1 - audinys itin linkęs pumpuruotis.

Audiniai: priežiūra ir valymas

Tai galioja visoms apmušalų rūšims: venkite statyti baldus tiesioginiuose saulės spinduliuose ar prie stipraus apšvietimo.

Dėmės atsiradusios su sąlyčiu su stipriai dažančia medžiaga (pvz.; džinso) ir sutepimas, atsiradęs dėl netinkamo naudojimo, negali būti pretenzijos priežastis. Jūsų apmušalui reikia reguliarios priežiūros, kaip ir bet kuriam kitam kasdieninio naudojimo daiktui. Teisinga priežiūra ir valymas užtikrina ilgalaikį minkšto baldo eksploatavimą. Gera oro ventiliacija kambaryje padeda išvengti elektrostatinio krūvio kaupimosi. Apmušalams pažeistiems dėl netinkamo jų naudojimo ir valymo garantija negali būti taikoma.

Valyti baldus bus daug lengviau, jei dar naujus juos apipurkškite specialiomis baldų impregnavimo priemonėmis. Apsauginės priemonės sudaro ant audinio paviršiaus plėvelę, nepralaidžią purvui, drėgmei ir riebalams, kuri nekeičia audinio spalvos.

Prieš pradėdami valyti baldus:

 • Patikrinkite spalvos atsparumą nematomoje baldo vietoje.
 • Naudokite tik vandenyje tirpstančius valiklius (Ph neutralius, neturinčius alkoholio, švelnius ir bekvapius muilus).
 • Niekada nenaudokite valiklio, pagaminto benzino, acetono ar tirpiklio pagrindu. Visada atidžiai perskaitykite produkto naudojimo instrukciją.
 • Jūs visada galite valyti labai išpurvintą paviršių su vandenyje tirpstančiomis ir putojančiomis priemonėmis, skirtomis kilimų valymui.
 • Saugokite audinį nuo mechaninių pažeidimų, stiprių smūgių.
 • Niekada nesėdėkite ant baldų kol jie drėgni: tai gali ištampyti dangą. Visada leiskite baldams pilnai išdžiūti( bent dvi dienas).
 • Mes rekomenduojame Jums reguliariai keisti sėdėjimo vietą ir nesėdėti vienoje pamėgtoje vietoje. Laikantis visų rekomendaciją, Jūsų baldai ilgą laiką džiugins Jus puikia išvaizda.
 • Produktuose, skirtuose naudoti dviem ar daugiau žmonių, ir komplektuose, visos baldų sėdynės turi būti naudojamos tolygiai. Taip bus išvengta vėlesnių atskirų komplekto elementų išvaizdos skirtumų. Skirtumai, atsirandantys dėl nevienodo naudojimo (pvz., raukšlės atsiradusios dėl ilgai trunkančio apkrovimo, šilumos ir kūno drėgmės, minkštųjų sėdynių pagalvių, atlošų ir porankių užpildų išstūmimas ir suspaudimas ir kt.) nėra baldų trūkumu, bet natūraliu jo naudojimo rezultatu.

Reguliarus valymas (maždaug kas dvi savaitės)

Atliekamas valymas dulkių siurbliu nedideliu pajėgumu: naudokite baldams skirtą antgalį su minkštais šereliais. Valykite putomis su truputėliu šilto (30oC) vandens ir švelniu muilu labiausiai išpurvintas vietas švelniais sukamaisiais judesiais. Valymo būdą pradžioje išbandykite nematomoje baldo vietoje. Plaunant muiluotu vandeniu, po to visada perplaukite švariu distiliuotu. Naudokite šluostę ar švelnų šepetį baldų išpurenimui išdžiuvus.

Pilnas valymas (maždaug du kartus per metus)

Valykite drėgna šluoste (ne šlapia) du kartus per metus, naudodami kambario temperatūros distiliuotą vandenį su ištirpintu trupučiu švelnaus muilo. Sudarykite sąlygas greitam džiuvimui. Niekada nenaudokite lygintuvo ar plaukų džiovintuvo audiniui su plaukeliais. Įsitikinkite, kad prieš pilną valymą buvo atliktas reguliarus valymas.

Šaliname dėmes:

 • Purvas ir dėmės turi būti valomos tuoj pat: niekada neleiskite joms išdžiūti.
 • Pašalinkite visas kietas liekanas ir dėmės likučius nespalvotu, švariu audiniu.
 • Valykite šiltu (30oC) muilo ir distiliuoti vandens tirpalu. Valykite dėmę nuo kraštų į vidų; taip išvengsite jos išsiplėtimo. Perplaukite švariu distiliuotu vandeniu.
 • Netrinkite - trynimas tik dar labiau išplės dėmę ir iškraipys pūką.
 • Pašalinus dėmę- nusausinkite likusią drėgmę nespalvotu švariu audiniu.
 • Leiskite baldams pilnai išdžiūti.
 • Jeigu audinys turi pūką, jam atstatyti, naudokite švelnų šepetį, skirtą audiniu. Tą darykite pilnai baldui išdžiuvus.
 • Tokias dėmes, kaip: kiaušinis, kraujas, šlapimas valykite šaltu vandeniu (jei galima lediniu). Į vandenį galite įmaišyti šiek tiek muilo. Niekada nenaudokite karšto vandens, nes tai sukelia baltymų koaguliaciją (stingimą).
 • Tokias, sunkiai išvalomas dėmes, kaip: riebalai, sviestas, maisto likučiai, lakas, flomasteris, sakai, derva, dažai, alyva, batų tepalas ir pan., galima likviduoti pardavime esančiais dėmių valikliais. Valymo būdą išbandykite nematomoje baldo vietoje!
 • Tokias dėmes kaip: plastilinas, kramtomoji guma, vaškas galite pašalinti ant jų uždėję ir palaikę ledo. Sušalus, likučiai turėtų lengviau nusiimti. Yra pavojus pažeisti paviršių. Stipriai negramdykite!
 • Odos ir audinių impregnavimas turi būti atnaujintas po valymo.

Natūrali oda: priežiūra ir valymas

Visos odos atraižos turi vieną bendrą bruožą- visa oda, kad ir kaip būtų apdirbta, yra natūralus produktas ir išlaiko visas natūralias savybes. Maži pakenkimai, net vabzdžio įkandimai, palieka savo pėdsakus ir gali būti matomi ant pasirinktos odos. Odai nuo pat pradžių reikia teisingos priežiūros. Profilaktinis valymas ir priežiūra saugo nuo dėmių ir pailgina jos tarnavimo laiką.

Įsitikinkite, kad odiniai baldai yra apsaugoti nuo stiprios šviesos (halogeninių lempų) ar tiesioginių saulės spindulių. Odinių baldų negalima statyti prie radiatorių, kaloriferių ar kitokių šilumos šaltinių. Oda gali susitraukti, pradėti skilinėti.

Natūralios odos ženklai

Natūralūs odos struktūros ženklai, tokie, kaip grublėtumas, randai, vabzdžio įkandimo žymės ir kitos, rodo, kad oda tikrai yra natūralios kilmės produktas. Ir tai tik paryškina odos autentiškumą ir nepakartojamą grožį.

Nėra dviejų vienodos odos atraižų! Kiekviena atraiža skiriasi ir turi savo individualią paviršiaus struktūrą ir atspalvį. Karvės oda auga skirtingu greičiu, priklausomai nuo kūno dalies, ir tai sąlygoja struktūrinius skirtumus net toje pačioje atraižoje. Charakteringos žymės byloja apie odos autentiškumą. Paprastai, aptraukiant minkštąjį baldą oda, skirtingai nei audiniu, galimi siuvinių ir kirpinių nuokrypiai.

Drėgmės balansas

Oda nemėgsta pernelyg sauso oro. Kai per sausa - oda traukiasi ir skilinėja. Kad to išvengti – sureguliuokite kambario drėgmės balansą. Kambario drėgmė turėtų siekti bent 55%, ne mažiau. Kaip tai padaryti – juk drėgmė – ne temperatūra, taip greitai nepakeisi. Jums padėti gali nuolatinis vėdinimas (Lietuvoje lauko drėgmė lietaus metu gali pasiekti 90 – 95%). Dar vienas būdas - medžio naudojimas vidaus ineriere. Medis, yra natūrali medžiaga ir reguliuoja drėgmės balansą: kai per daug drėgmės – sugeria drėgmę iš aplinkos, kai per mažai – atiduoda drėgmę į aplinką.

Gyvūnai

Įvertinkite savo naminių gyvūnų elgesį – jų nagų ir dantų žymės gali ant Jūsų odinės sofos palikti nepataisomą žalą. Turintiems gyvūnų rekomenduojame rinktis gobelenu aptrauktus minkštus baldus ir, geriausia, iš stipraus ir storo gobeleno.

Kasdieninė priežiūra (reguliarus valymas ir priežiūra)

Nuolatinė priežiūra ir valymas yra būtini odiniams baldams. Dulkes geriausia nuvalyti minkšta šluoste ar dulkiu siurbliu, uždėjus antgalį, skirtą baldams prižiūrėti.

Švelnus ir pilnas viso baldo valymas

Du kartus per metus (geriausia prieš šildymo sezono pradžią ir jo pabaigoje, bet ne dažniau kaip 4 kartus per metus ) nuvalykite visą baldą su specialiai odai prižiūrėti skirtą priemonę. Visada valykite vientisus elementus- nuo siūlės iki siūlės, kad pilnai išvalytumėte, pvz.; sėdinės, porankiai.Palikite 2 valandom išdžiūti.Po to odą reiktų impregnuoti, įtrinant specialia priemone, skirta odos priežiūrai ir palikti 10 val.išdžiūti Tai apsaugo odą ir padeda išlaikyti elastingumą. Norint išvengti dėmių niekada nepilkite odos priežiūros produkto tiesiai ant odos. Visada, prieš naudodami, odos priežiūros produktus, išvalykite odą (reguliarus valymas).

Kaip ir Jūsų odai, taip ir baldų odai reikia reguliarios priežiūros ir valymo. Ypač nematomi faktoriai lemia pirmalaikį Jūsų sofos odos senėjimą. Saugokite savo minkštuosius baldus. Nenaudokite batų priežiūros priemonių, priemonių, kuriuose yra tirpiklių, chemikalų ar impregnavimo priemonių su alkoholiu ir t.t.

Šaliname dėmes

 • Prieš pradėdami valyti dėmes, patikrinkite visus valymo ir priežiūros produktus nematomoje vietoje!
 • Kuo greičiau dėmės pašalinamos, tuo geriau odinei dangai.
 • Visada dėmes valykite nuo kraštų centro link.
 • Niekuomet nenaudokite valymo produktų, pagamintų skiediklio pagrindu, tokių, kaip- terpentinas ar benzinas.
 • Odos valymui naudokite sausus vatos gabalėlius. Juos suvilgykite distiliuotu kambario temperatūros vandeniu ir švelniai, sukamaisiais judesiais, valykite dėmę nuo kraštų link centro.
 • Nusausinkite minkšta šluoste.
 • Jei vanduo nepadeda, valykite dėmę su specialiu neutraliu, odai skirtu, muilu arba specialia , odai valyti, skirta priemone.

Medienos masyvo ir natūralios faneros gaminių informacija:

Medis yra gyvas gamtos produktas, kurio spalvos ir struktūros gali skirtis. Jis suformuotas per natūralius suaugimus ir šakas. Šakos arba struktūros skirtumas tipiškos natūralios medienos savybės, dėl kurių negalima skųstis. Keičiantis klimatui, baldų paviršiuje gali atsirasti mažų įtrūkimų ir deformacijų. Mediena iš kiekvieno kamieno turi skirtingą išvaizdą, formą ir spalvos medieną. Spalvos skirtumai, kurie gali atsirasti ant faneros, ir medienos po dažymo, yra natūralus medienos bruožas, dėl kurio negalima skųstis. Kiekviena medienos rūšis reaguoja į aplinkos pokyčius ir oro drėgmę. Esant optimaliai 20 ° C temperatūrai ir 40-70% drėgmei, medis pasikieičia tik šiek tiek.Reguliariai pašalinkite dėmeles ir purvą. Rekomenduojamos medžiagos ir priežiūros produktai: minkštos šluostės, naudojamos su tinkamais valymo ir priežiūros produktais. Prieš naudodami išbandykite juos nepastebimoje baldo vietoje.Techninė priežiūra apima reguliarų baldų išorinių ir vidinių paviršių valymą

Atidžiai laikykitės šių nurodymų. Bet koks skundas dėl defekto, atsiradusio nesilaikant jų,nebus priimtas!